czwartek, 18 lutego 2016

Śmiać się, czy może już płakać? O dziwnych pomysłach naszego rządu


Żyjąc w naszym cudownym kraju nie możemy być obojętni na to, co dzieje się na scenie politycznej. Abstrahując od poglądów każdego człowieka, niektóre rządowe pomysły przyprawiają o gęsią skórkę ludzi z różnych „obozów” politycznych. Dziś właśnie mowa o nich, czyli najdziwniejszych i najbardziej absurdalnych pomysłach ówczesnej władzy.



#1 Chrystus królem Polski

W 1050 rocznicę chrztu Polski ma zostać ogłoszony akt intronizacji, na mocy którego kraj zostanie oddany pod panowanie Jezusa. Osoby odpowiedzialne za ten pomysł bronią się tym, że podobno to sami obywatele upominali się o to, jednak słuchając głosów sprzeciwu nasuwa się proste pytanie – kto zatem tak naprawdę podpisuje się pod tym projektem rękoma i nogami? Złośliwi już zacierają ręce i głoszą niewybredne komentarze na temat jedynej na świecie monarchii, która będzie rządzona przez nieżyjącego króla. Trudno nie przyznać racji osobom, które uważają ten pomysł za absolutnie absurdalny, bo czyż dla osób wierzących Jezus nie jest Królem zawsze w ich sercach? Czy jest potrzeba, aby popierać to aktami politycznymi i wystawiać się na międzynarodowe ośmieszenie?

#2 Wyższe opodatkowanie przychodu na zakupy online

Ten temat wywołał na portalach społecznościowych oraz na forach niemałe zamieszanie. Niedziwne zresztą, ponieważ dzięki projektowi tej ustawy na przychody właścicieli sklepów online zostanie narzucona wyższa stawka opodatkowania. Co ciekawe – jej wysokość jest różna w zależności od dnia tygodnia! W niedziele i dni świąteczne są to podatki najwyższe, które sięgają rzędu aż 1,3% oraz 1,9%. Czyżby twórcy ustawy bardzo poważnie podeszli do kwestii zapisanej w przykazaniach boskich, czyli „dzień święty święcić”?
Jestem niezwykle ciekawy jakie jest wasze zdanie na ten temat? Serdecznie zapraszam do komentowania i chciałbym serdecznie nadmienić, że powyższy artykuł nie ma na celu urażenia nikogo, a jego zbieżność z ironicznym językiem i dawką humoru wcale nie jest przypadkowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz